کاهش دردهاي قاعدگي با تغذيه مناسب


...

««« کاهش دردهاي قاعدگي با تغذيه مناسب »»»

يک دکتراي تغذيه با بيان اينکه براي مقابله با دردهاي قبل از قاعدگي بايد خانم‌ها روزانه شش وعده غذايي مصرف کنند، گفت:
اين وعده‌ها شامل سه وعده غذاي اصلي به علاوه غذاي سبک ساعت 10 صبح، عصرانه و غذاي سبک قبل از خواب مي شود.

دکتر مينو فروزاني در گفت وگو با خبرنگار ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، اظهار کرد:
خانم‌هايي که نمي‌خواهند وزن خود را کاهش دهند يا نياز به کاهش وزن ندارند، بايد کالري مصرفي خود را به 1500 کالري (رژيم سبک) در روز کاهش دهند و خانم‌هايي که نياز به کاهش وزن دارند کالري مصرفي خود را به 1000 کالري در روز محدود کنند.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران، با تاکيد بر اينکه در دوران قاعدگي خانم‌ها بايد از مصرف چربي‌هاي اشباع شده خودداري کنند، گفت:
مصرف نمک بايد حتي‌الامکان محدود شود، نوشيدني‌هاي آماده و گازدار نيز درصد نمک بالايي دارند.

وي همچنين افزود:
از مصرف کافئين، قهوه، چاي، کولا، شکلات نيز بايد پرهيز کرد ولي مصرف قهوه بدون کافئين ضرري ندارد.

دکتر فروزاني گفت:
مصرف سبزيجات پهن برگ مانند کاهو و نيز غلات بايد در حد تعادل در رژيم غذايي روزانه گنجانده شود، ولي مصرف گوشت قرمز را به حدود 100 گرم در روز و مجموع پروتئين مصرفي را به حدود 120 گرم براي رژيم هاي غذايي 1000 کالري يا 200 گرم در رژيم هاي غذايي 1500 کالري کاهش يابد، براي تأمين پروتئين مورد نياز، ماهي، گوشت سفيد و غلات مناسب هستند. مصرف تخم مرغ ، پنير، شير، ماست و کره بايد محدود شوند.

اين دکتراي تغذيه با تاکيد بر افزايش مصرف کربوهيدرات‌هاي مرکب نظير غلات و سبزيجات گفت:
بايد حتي الامکان مصرف قندهاي مصنوعي کاهش يابد، از مصرف آب نبات، شکلات، شيريني و بستني اجتناب کرده و از ميوه‌هاي تازه بيشتر استفاده شود.

دکتر فروزاني گفت:
از مصرف غذاهاي آماده و کنسروي، چيپس، چوب شور، سوسيس، ماهي ساردين، حبوبات، چغندر،‌ ژامبون و کالباس، شلغم، ترشي کلم، گوشت‌هاي دودي، سس خردل، سس مايونز، سس گوجه فرنگي، سس سويا، ترشيجات و زيتون نيز بايد پرهيز شود.

وي با بيان اينکه مصرف بعضي از غذاها موجب کاهش علايم قبل از قاعدگي مي شود گفت:
مصرف لبنيات کم چرب و انواع ميوه‌جات و سبزيجات، گوشت سفيد، بوقلمون، گوشت گوساله، گوشت بره و اکثر ماهي هاي تازه مفيد هستند و مي توان از آنها به عنوان وعده‌هاي سبک غذايي استفاده کرد.

««« منبع: خبرگزاري ايسنا - بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :890

 تعداد نمایش :1317

 دسته بندی :زنان

 تاریخ انتشار :29 دی ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز