ورزش منظم سبب کاهش قند خون مي‌شود


...

««« ورزش منظم سبب کاهش قند خون مي‌شود »»»

مدير گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي مرکز بهداشت نيشابور گفت‌: انجام منظم فعاليت ورزشي تاثير به‌سزايي بر روي کاهش قند خون دارد به همين دليل بايد حداقل يک روز در ميان به انجام فعاليت ورزشي پرداخت.

به گزارش خبرنگار ايسنا منطقه خراسان، دکتر محمد آذيني با بيان اين مطلب افزود: بهترين نوع ورزش براي افراد مبتلا به ديابت ورزش‌هاي هوازي است که شامل پياده‌روي، دويدن‌ آهسته، قايق سواري، شنا، دوچرخه سواري يا رکاب زدن روي دوچرخه ثابت است.

وي با اشاره به اينکه پياده‌روي ساده‌ترين ورزش هوازي است، گفت: مي‌توانيم پياده‌روي خود را در صبح افزايش دهيم چرا که هيچ‌گونه اختلالي به سلامتي و خواب وارد نمي‌کند.

مدير گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي مرکز بهداشت نيشابور، اضافه کرد: انجام ورزش بايد جزئي از برنامه روزانه باشد و بهترين زمان براي ورزش 1 تا 2 ساعت بعد از غذا است، زيرا قند خون بهتر کنترل مي‌شود و درصورت تزريق انسولين احتمال کاهش قند خون کمتر مي‌شود.

آذيني اضافه کرد: اگر از انسولين استفاده مي‌شود بايد از ورزش در ساعاتي که فعاليت انسولين در بدن به حداکثر ميزان خود مي‌رسد، خودداري کرد.

««« منبع : خبر گزاري ايسنا - بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :947

 تعداد نمایش :1630

 دسته بندی :دیابت

 تاریخ انتشار :12 بهمن ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز