ورزش ايروبيک خطر ابتلا به ديابت را در کودکان کم مي‌کند


...

««« ورزش ايروبيک خطر ابتلا به ديابت را در کودکان کم مي‌کند »»»

ورزش ايروبيک زياد مي‌تواند به کودکاني که دچار اضافه وزن هستند کمک کند تا کمتر به ديابت مبتلا شوند
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس به نقل از پايگاه خبري هلث‌دي نيوز آمريکا،‌ يک سوم از کودکان مدرسه ابتدايي در آمريکا دچار اضافه وزن يا چاقي هستند.
چاقي دوران کودکي مي‌تواند زمينه ساز مشکلاتي باشد که پيشتر تصور مي‌شد مخصوص بزرگسالان است از جمله ديابت نوع 2.
محققان چگونگي تاثير ميزان ورزش ايروبيک بر عوامل خطرساز ديابت مثل مقاومت انسوليني بدن، ميزان چربي کل بدن و چربي شکمي را در بيش از 200 کودک غيرفعال و دچار اضافه وزن يا چاق در آمريکا بررسي کردند، سن متوسط اين کودکان 9 سال  بود.
برخي از اين کودکان به طور تصادفي انتخاب شدند تا 5 روز در هفته به مدت تقريباً 13 هفته مقدار کمي (20 دقيق در روز) يا مقدار زيادي (40 دقيق در روز) ايروبيک انجام دهند.
اطلاعات آنها با اطلاعات گروه کنترلي که فعاليت جسمي معمولي داشتند مقايسه شد.
نتايج اين تحقيقات در مقاله Journal of the American Medical Association به چاپ رسيد.
کاترين ديويس عضو دانشکده پزشکي جورجيا و همکارانش در يک گزارش خبري گفتند: کودکاني که کمترين و بالاترين ميزان ايروبيک را داشتند در مقايسه با گروه کنترل مقاومت انسوليني بدنشان بيشتر کاهش يافت و ميزان چربي کل بدنشان و چربي شکمي نيز در آنها کاهش بيشتري نشان داد.
اين ميزان کاهش هم در دخترها و هم در پسرها و در کودکان نژادهاي مختلف اتفاق افتاد.

««« منبع : خبرگزاري فارس - بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :946

 تعداد نمایش :1594

 دسته بندی :دیابت

 تاریخ انتشار :12 بهمن ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز