نوشيدن 6 فنجان قهوه در روز و کاهش خطر ابتلا به سرطان رحم


...

««« نوشيدن 6 فنجان قهوه در روز و کاهش خطر ابتلا به سرطان رحم »»»

متخصصان علوم پزشکي دانشگاه هاروارد در يک آزمايش جديد دريافته‌اند زناني که روزانه بين 4 تا 6 فنجان کوچک قهوه مي‌نوشند کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان رحم هستند.

به گزارش ايسنا،‌ اين متخصصان هم چنين يادآور شدند مرداني هم که همين ميزان قهوه در روز مي‌نوشند کمتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند. اين يافته حاصل مطالعه روي 117 هزار زن و مرد داوطلب است که در يک مطالعه 20 ساله شرکت کرده بودند.

به نوشته روزنامه ديلي ميل، به گفته پزشکان، اين تاثير حتي در صورت مصرف قهوه فاقد کافئين در شرکت کنندگان مشاهده شد و همين امر تاييد مي‌کند که تاثيرات ضد سرطاني قهوه ارتباطي با کافئين موجود در اين نوشيدني ندارد.

بنابراين گزارش، در حالي که بسياري از مردم مقدار مصرف روزانه قهوه را محدود مي‌کنند چون اين نوشيدني مي‌تواند باعث افزايش فشار خون شود اما از سوي ديگر گروهي از مطالعات نشان مي‌دهند که قهوه، مزاياي قابل توجهي براي سلامتي دارد.

آزمايش‌ها هم چنين نشان مي‌دهد در افرادي که به طور مداوم قهوه مصرف مي‌کنند خطر ابتلا به ديابت نوع دوم، سرطان روده و حتي بيماري پارکينسون کاهش مي‌يابد. در مطالعه جديد نيز معلوم شد زناني که روزانه چهار فنجان قهوه يا بيشتر مي‌نوشند 25 درصد کمتر با خطر ابتلا به سرطان آندومتر (پوشش داخلي رحم) مواجهند.

اين متخصصان درعين حال تاکيد کردند که مصرف چاي تاثير مشابه ندارد. اين آزمايشات در عين حال نشان داد مرداني هم که در طول روز شش فنجان يا بيشتر قهوه مي‌نوشند، 18 درصد کمتر با خطر ابتلا به سرطان پروستات مواجه مي‌شوند و همچنين در مردان مبتلا به اين سرطان نيز نوشيدن قهوه احتمال پيشرفت بيماري را تا 60 درصد کاهش مي‌دهد.

««« منبع : همشهري آنلاين - بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :840

 تعداد نمایش :1334

 دسته بندی :زنان

 تاریخ انتشار :28 دی ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز