نوشيدن چاي سبزخطر ابتلا به سرطان را در زنان کاهش مي دهد


...

««« نوشيدن چاي سبزخطر ابتلا به سرطان را در زنان کاهش مي دهد »»»

به گزارش هلث، نتايج اين مطالعه که در مرکز سرطان امريکا انجام شده است، نشان مي دهد زناني که چاي سبز مي نوشند، خطر ابتلا به برخي سرطان هاي دستگاه گوارش از جمله سرطان مري، معده و کولورکتوم (بخش انتهايي روده بزرگ) در آنها کمتر است.

در اين مطالعه محققان حدود 75 هزار زن چيني ميانسال و سالمند را انتخاب کردند و مصرف چاي، نوع چاي مصرفي و ميزان آن را در اين گروه بررسي کردند.

نتايج اين مطالعه نشان داد که مصرف منظم و مداوم چاي سبز، حداقل سه بار در هفته و به مدت بيش از 6 ماه، با کاهش 17 درصدي خطر ابتلا به سرطان هاي گوارشي همراه است.

اين مطالعه همچنين نشان داد که با مصرف مقادير بالاتر چاي سبز، درصد ابتلا به اين نوع سرطان ها باز هم کاهش مي يابد به طوري که افرادي که در روز دو تا سه فنجان چاي سبز مي نوشيدند، خطر ابتلا به سرطان هاي گوارشي در آنها 21 درصد کمتر و زناني که مدت 20 سال به طور مداوم از چاي سبز استفاده کرده بودند، خطر ابتلا به اين سرطان ها در آنها 27 درصد کمتر از سايرين بود.

چاي سبز حاوي ترکيبات شيميايي طبيعي به نام پلي فنل ها از جمله کاتچين است. کاتچين ها خاصيت آنتي اکسيداني دارند و با مهار آسيب DNA و توقف رشد تومور، از ابتلا به سرطان پيشگيري مي کنند.

««« منبع : خبرگزاري ايرنا - بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :844

 تعداد نمایش :1309

 دسته بندی :زنان

 تاریخ انتشار :28 دی ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز