ناشنوايي در بيماران ديابتي دو برابر شايع‌تر است


...

««« ناشنوايي در بيماران ديابتي دو برابر شايع‌تر است »»»

انستيتو ملي سلامت انگليس در بيانيه جديدي تاييد کرد که ميزان ابتلا به ناشنوايي در بيماران ديابتي دو برابر بيشتر از افرادي است که به اين بيماري مبتلا نيستند.

به گزارش سرويس «سلامت» ايسنا، مطالعات کارشناسان اين انستيتو همچنين نشان مي‌دهد که حتي افرادي هم که در وضعيت پيش ديابت هستند يعني مشخصا به بيماري مبتلا نيستند اما قند خونشان در حداکثر مجاز است، 30 درصد بيشتر با خطر ناشنوايي مواجهند.

آمارها نشان مي‌دهد در انگليس 79 ميليون فرد بالغ به عارضه پيش ديابت دچار هستند.

به گزارش روزنامه «پام بيچ پست»، اين کارشناسان تاييد کردند که قند خون طبيعي يکي از عوامل پيشگيري از ناشنوايي بويژه در دوران سالمندي است.

به گفته متخصصان علوم پزشکي انجمن آمريکايي ديابت، شنوايي مطلوب به عروق خوني و رشته‌هاي عصبي ظريف و کوچک در گوش داخلي وابسته است. به اين ترتيب وقتي به مرور زمان قند خون بالا به اين عروق و اعصاب آسيب وارد کند، قدرت شنوايي نيز کاهش مي‌يابد و احتمال ناشنوايي تشديد مي‌شود.

««« منيع : خبر گزاري ايسنا - بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :944

 تعداد نمایش :1517

 دسته بندی :دیابت

 تاریخ انتشار :12 بهمن ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز