ميوه و سبزي حمله قلبي را در زنان کاهش مي‌دهد


...

««« ميوه و سبزي حمله قلبي را در زنان کاهش مي‌دهد »»»

تحقيقات جديد در سوئد نشان مي‌دهد که مصرف ميوه و سبزي احتمال حملات قلبي را در زنان کاهش مي‌دهد.
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس به نقل از خبرگزاري خاورميانه، گروهي از محققان دانشگاه سوئد در تحقيقات علمي تازه خود به اطلاعات جديدي درباره ميوه‌ها و سبزيها و نقش آنها در کاهش ابتلا به برخي از بيماريهاي خطرناک دست يافتند.
محققان گفتند: مصرف مواد غذايي سرشار از آنتي اکسيدان که بارزترين آنها ميوه‌ها و سبزيها هستند، تا حد زيادي از احتمال ابتلا به "Myocardial Infarction" يا همان سکته قلبي به ويژه در زنان مي‌کاهد.
در اين تحقيقات بيش از ?? هزار زن سوئدي 49 تا 83 سال در طول يک دوره تقريباً 11 ساله از سال 1997 تا 2007 ميلادي مورد بررسي قرار گرفتند.
نتايج اين تحقيقات در نشريه  "The American Journal of Medicine"به چاپ رسيده است.
تحقيقات جديد در آمريکا نيز نشان ‌داده است که گروهي از سبزيها ضد سرطان هستند و مي‌توانند سلولهاي سرطاني را از بين ببرند.
محققان آمريکايي در اين تحقيقات خود دريافته‌اند که کلم بروکلي، کلم و لوبيا سبز حاوي ترکيبات طبيعي سولفورافين هستند که درچارچوب يک مکانيزم کاري ژني، تومورهاي سرطاني سينه را مهار کرده و از گسترش آن جلوگيري مي‌کند.
در همين حال، محققان انگليسي نيز در پژوهش خود به اين نتيجه رسيده‌اند که مصرف ميوه و سبزي‌ها خطر ابتلا به ديابت نوع دوم در افراد را کاهش مي‌دهد.

««« منبع : خبرگزاري فارس - بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :807

 تعداد نمایش :1288

 دسته بندی :زنان

 تاریخ انتشار :26 دی ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز