مناسب‌ترين ميوه‌ها براي بيماران ديابتي


...

««« مناسب‌ترين ميوه‌ها براي بيماران ديابتي »»»

«فروکتوز» نوعي قند موجود در ميوه‌ها است که مي‌تواند روي افراد ديابتي و اشخاص داراي اضافه وزن، تاثير منفي داشته باشد اما با اين حال ميانه‌روي در مصرف ميوه‌هاي فصلي نظير انبه و انگور و خوردن مقادير اندکي از آنها مانعي ندارد.

به گزارش سرويس «سلامت» ايسنا، متخصصان تغذيه و سلامت افراد ديابتي را به خوردن انواع خاصي از ميوه‌ها تشويق مي‌کنند که نه تنها براي بدن مفيد هستند بلکه به کنترل انسولين خون نيز کمک مي‌کنند.

به گزارش سايت تخصصي نيو ايج آنلاين، فهرستي از ميوه‌هاي مفيد براي کنترل انسولين در بيماران ديابتي عبارتند از:

- گريپ فروت قرمز که يکي از سالم‌ترين و مناسب‌ترين گزينه‌ها براي افراد ديابتي است و مصرف روزانه نصف اين ميوه توصيه مي‌شود.

- مصرف انواع توت‌ها نيز به دليل داشتن آنتي‌اکسيدان و فيبر خوراکي زياد و ويتامين‌هاي مختلف براي سلامت اين بيماران موثر است.

- هندوانه و طالبي نيز به دليل دارا بودن ويتامين‌هاي B و C و بتاکاروتن و پتاسيم نيز براي بيماران ديابتي توصيه مي‌شود.

- ميوه ديگري که مصرف آن براي ديابتي‌ها توصيه مي‌شود، هلو است که سرشار از ويتامين‌هاي A و C، پتاسيم و فيبر خوراکي است.

- زردآلو نيز از ميوه‌هاي تابستاني سرشار از فيبر خوراکي و ويتامين A است که ذخيره کربوهيدرات آن، پايين و خوردن آن براي افراد ديابتي مفيد است.

- سيب بخصوص پوست آن، حاوي آنتي‌اکسيدان و منبع غني از فيبر خوراکي و ويتامين C است.

- مصرف گلابي و کيوي و پرتقال نيز به دليل داشتن پتاسيم و فيبر خوراکي فراوان و کربوهيدرات اندک براي افراد ديابتي توصيه مي‌شود.

««« منبع: خبرگزاري ايسنا - بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :943

 تعداد نمایش :1634

 دسته بندی :دیابت

 تاریخ انتشار :12 بهمن ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز