مصرف يک فنجان حبوبات؛ مطلوب براي بيماران ديابتي


...

««« مصرف يک فنجان حبوبات؛ مطلوب براي بيماران ديابتي »»»

پزشکان کانادايي در يک مطالعه جديد تاکيد کردند مصرف يک فنجان حبوبات شامل عدس و لوبيا در روز براي بيماران ديابتي بسيار مفيد است.

به گزارش ايسنا، اين پزشکان مي‌گويند: مصرف يک فنجان حبوبات در روز به کنترل فشار خون و در پي آن کاهش خطر حمله قلبي و سکته مغزي در مبتلايان به ديابت نوع دوم کمک مي‌کند.

به گزارش تورنتونيوز،‌متخصصان علوم پزشکي بيمارستان «سنت ميشل» در تورنتو به سرپرستي دکتر ديويد جنکينز در اين مطالعات دريافتند در مقايسه با يک رژيم غذايي غني از غلات سبوس دار، مصرف دوز روزانه حبوبات و بنشن‌ها تا حدودي‌ منجر به افت شاخص مهم قند خون و همچنين کاهش فشار خون و کلسترول در اين بيماران مي‌شود.

به گفته اين متخصصان، پس از سه ماه مطالعه روي رژيم غذايي غني از حبوبات معلوم شد که با دنبال کردن اين رژيم غذايي خطر ابتلا به بيماريهاي قلبي و عروقي در مبتلايان به ديابت نوع دوم از 10.7 درصد به 9.6 درصد کاهش مي‌يابد.

ديويد جنکينز از متخصصان ارشد تغذيه و سلامت در اين بيمارستان خاطرنشان کرد: حبوبات و بنشن‌ها منابع مرغوب پروتئيني هستند و پروتئين‌ها نيز در کاهش قند خون و پايين تر آوردن فشار خون تاثير سودمندي دارند. اين گروه از مواد غذايي هم چنين منبع غني از فيبرهاي خوراکي هستند به همين خاطر در پايين آوردن سطح کلسترول خون موثرند.

به گفته دکرت جنکينز، مصرف حبوبات از جمله لوبيا، عدس و لوبيا چيتي هم اکنون براي مبتلايان به ديابت توصيه مي‌شود چون اين مواد غذايي شاخص گليسميک پاييني دارند شاخص گليسميک مقياسي است که نشان مي‌دهد پس از صرف غذا تا چد حد و با چه سرعتي قند خون بالا مي‌رود.

اين مطالعه در نشريه آرشيو طب داخلي منتشر شده است.

««« منبع : همشهري آنلاين - بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :942

 تعداد نمایش :1613

 دسته بندی :دیابت

 تاریخ انتشار :12 بهمن ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز