مصرف سويا و مصونيت زنان در برابر بيماري‌هاي قلبي


...

««« مصرف سويا و مصونيت زنان در برابر بيماري‌هاي قلبي »»»

در يک بررسي جديد معلوم شد زناني که مقادير بيشتري سويا مصرف مي‌کنند کمتر با خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي – عروقي مواجه مي‌شوند.
به گزارش ايسنا، متخصصان با مطالعه روي تعدادي از زنان چيني دريافتند که مصرف بيشتر سويا خطر بروز امراض قلبي و عروقي را تا 54 درصد در زنان کاهش مي‌دهد.
به گزارش سايت اينترنتي ماي هلت نيوز ديلي، دکتر شيانگلان زانگ استاديار پزشکي در مرکز تخصصي دانشگاه واندربيلت آمريکا در اين باره متذکر شد: اين نتايج ما را ترغيب مي‌کند تا به ارزيابي دقيق‌تر تاثير سويا در پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي بپردازيم.
اين متخصصان تاکيد کردند که در مطالعات فوق هيچ شواهدي مبني بر تاثير پيشگيرانه سويا در رابطه با بيماري‌هاي قلبي در مردان مشاهده نشد.
هرچند علت قطعي اين تفاوت بين زنان و مردان در مورد مصرف سويا هنوز مشخص نيست اما متخصصان احتمال مي‌دهند که عواملي چون هورمون‌هاي جنسي و همچنين عادات تغذيه‌اي و سبک زندگي در اين زمينه تاثيرگذار هستند.
شرح اين مطالعه در مجله بين‌المللي همه‌گيرشناسي منتشر شده است.

منبع: همشهري آنلاين بازنشر: جهان دايِت »»»

 کد مقاله :747

 تعداد نمایش :1278

 دسته بندی :زنان

 تاریخ انتشار :24 دی ماه 1394

یک داستان


مسابقه‌ی بیسبال (داستان واقعی) استیو چندلر سخنی از این داستان: «پرداختن به راه‌حل‌های سخت، مشکل اولیه را آسان و مفرح می‌کند.» یکی از دوستان دوران کودکی‌ام به نام «رِت نیکلز»[۱] اولین کسی بود که توانست اصل «عمل کردن» را به من بیاموزد. هر دوی ما در یک تیم کوچک بیسبال بازی می‌کردیم و اغلب به خاطر پرتاب توپ مشکل داشتیم. توپ‌ پرت‌کن‌ها در طول بازی با سرعت وحشتناکی توپ را به طرف ما پرتاب می‌کردند و ما با هراس به طرف سکو می‌رفتیم... ادامه ی مطلب


...

جستجو

عضویت در خبر نامه

...
فروشگاه ساز